Neurologija

ct mozga

ifka123

Molila bih Vas da mi objasnite nalaz CT-a mog 19mjesečnog sina.

Naime, zanima me što znači: infratentorijalno se prikazuje izrazito proširena i asimetrična cisterna cerebelomedularis, bez jasno vidljive komunikacije sa IV moždanom komorom. IV moždana komora je medioponirana i nešto šira. Vidljiv je reduciran vermis i lijeva cerebelarna demisfera. Supratentorijalno III moždana komora je primjereno široka, a postranične komore su proširene, izrazito lijeva. bazalne cisterne su održane, simetrične, kao i Silvijeve fisure. Vidljiva je primjerena struktura i gustoća parenhima velikog mozga. Nema znakova svježe ishemije ili hemoragije.

Preporuka je napraviti MR mozga zbog ovakvog nalaza. Što nije u redu i kako se to može manifestirati?

Prof. dr. sc. Vida Demarin, dr. med

Poštovana,
s nalazom CT-a vašeg sina javite se neuropedijatru koji će vam obzirom na kliničku sliku i simptomatologiju uputiti na dodatnu neuro-radiološku obradu (MR mozga) ukoliko je to potrebo.