Neurologija

čudna situacija

Nia-Kia

Poštovani,
mom suprugu se danas dogodilo nešto neobično..
otišao je na fakultet i iz čisat mira pojavila mu se dvoslika odnosno preklapanje slike...nije mogao čitati, nije se mogao koncentrirati...
nakon toga je usljedila bol u sljepoočici...nakon popijene tablete odspavao je 3 sata i sad je sve uredu...
da li mi možete reći što bi to bilo i što bi se trebalo napraviti ...
hvala

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

Vaš suprug treba neurološki pregled i obradu. Dvoslika nije bezazleni simptom. Ona može biti simptom autoimune bolesti središnejg živčanog sustava osobito u mlade osobe, poremećaja cerebralne cirkulacije obično u starijih osoba i zahtjeva vrlo ozbiljan pristup.