Neurologija

dugotrajna glavobolja

petra28

Poštovanje ! Molila bih Vas za vaše mišljenje.Dana 6.12. 2007. doživjela sam lakšu prometnu nesreću, rečeno je da se radi o trzajnoj ozljedi vrata.učinjen je RTG vratne kralježnice: na snimkama vratne kraljež. prikazani kralješci su uredne visine, održane mineralizacije, održane stražnje interkorporalne linije. Iv. prostori su suženi ventralnim i dorzalnim osteofitima uz početne artrotske promjene malih zglobova svih seg. Zbog bolova u vratu i konstatnih glavobolja preporučena mi je fizikalna terapija što sam i učinila. Nakon fizikalne terapije stanje je nepromijenjeno. Upućena sam neurologu koji je zatražio EEG- koji je u granicama normale, Očni fundus b.o., CT glave- uredan.Preporučena mi je terapija analgeticima- Zaldiar, Nalgesin, međutim glavobolje su i dalje prisutne. Radim stresan posao, da li je moguće da se radi isključivo o tenzijskoj glavobolji? Napominjem da sam i 1999. patila od tenzijskih glavobolja uslijed jedne stresne situacije (smrt oca). Na kontrolni pregled neurologu naručena sam za 3 mjeseca. Budući da me glavobolje ometaju u svakodnevnim aktivnostima što mi je dalje za činiti? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Prof. dr. sc. Vida Demarin, dr. med

Poštovana,
vaše glavobolje su najvjerojatnije kombinacija tenzijskih glavobolja zbog stresa nakon prometne nesreće koju ste doživjeli i napetosti u vratnim mišićima nakon trzajne ozljede vrata. Savjetujem vam da nastavite redovito vježbati te da vodite dnevnik glavobolja (gdje boli, kada, što ste uzeli protiv bolova i da li je djelovalo, povezanost glavobolje s određenim jelom...) te da ga ponesete na pregled neurologu kako bi se lakše otkrio uzrok i mogućnosti liječenja vaše glavobolje. Do tada pokušajte izbjegavati stresne situacije, odmarajte se dovoljno i zdravo se hranite.