Neurologija

syndroma vertebro basilare

srle

Molim vaš odgovor!! naime imam 29 godina i u posljednje vrijeme imam problema sa vrtoglavicom Ustvari prva se javila 1993 godine i trajala je nekoliko dana .nakon toga javila mi e jednom 2004. godine da bi mi se ponovo javila i to samo u mjesec dana dva puta i to prije tri, četiri tjedna...uradio sam CT krvnih žila vrata i nalaz je uredan,nalaz krvi, također...Radio sam i audiovestibulogram koji pokazuje naginjanje udesno...kad sam bio kod neurologa zabrinuo sam se jer je doktorica tražila MR glave i postavila mi dijagnozu syndroma vertebro basilare.Kakva je dijagnoza tj. o čemu se zapravo radi i šta može biti uzrok.Da li je opravdan moj strah od MR pregleda jer strahujem od dijagnoze?Samo jos da napomenem da su ove posljednje vrtoglavice trajale samo jedan dan i to nekoliko sati i da su bile popraćene mučninom!!
Unaprijed hvala i srdačan pozdrav!!

Prof. dr. sc. Vida Demarin, dr. med

Poštovani,
Nemojte prije vremena strahovati zbog MRa koji morate obaviti. To je pretraga koju je dobro napraviti kako bi se lakše razjasnilo porijeklo vaših tegoba i isključili neki ozbiljniji uzroci. Obavite pretragu i javite se neurologu za daljnje upute.