Neurologija

EEG

MIRJANA

MOLIM VAS DA MI POJASNITE NALAZ OD EEG-A. TREBAM LI SE ZABRINJAVATI ILI JE IPAK SVE U REDU. NALAZ GLASI OVAKO:
OSNOVNA NIŽE DO SREDNJEVOLTAŽNA CEREBRALNA AKTIVNOST JE U MIJEŠANOJ ALFA I SREDNJE BRZOJ FREKVENCIJI. BLOKIRANJE JE DJELOMICE VIDLJIVO. DIFUZNO SE RIJETKO INTERPOLIRAJU SPORIJI VIŠEVOLTAŽNI THETA VALOVI. NEMA JASNIH ASIMETRIJA NI PAROKSIZAMA. NA HV I FS ANALOGNO.
UNAPRIJED VAM SE ZAHVALJUJEM.

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Nalaz EEG- a (elektorencefalogram - snimanje električne aktivnosti mozga) koji ste opisali mogao bi odgovarati normalnom nalazu EEG-a, no to je tesko reci samo na osnovi nalaza. Niste naveli zbog kojih tegoba ste uopce upuceni na snimanje EEG-a.

MIRJANA

Poštovani, zahvaljujem na Vašem odgovoru .Na pretragu sam upućena zbog velikih glavobolja te problema sa čestim vrtoglavicama.

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Savjetovao bih Vam da se ipak javite neurologu na pregled kako bi se utvrdio uzrok glavobolja i vrtoglavica.