Neurologija

maningitis

Marija

Postovani!

Imam 22.godine .S 11 godina sam preboljela meningitis zanima me jel povecan rizik og mozdanog udara tumora ili migrena u mojim godinama.Uzadnje vrijeme osijecam ostu bol u glavi.Da li vi preporucate pregled i gdje?

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Preboljeli meningitis ne bi trebao povećavati rizik od moždanog udara,tumora niti migrena. Niste naveli kakav meningitis ste preboljeli, ali za pretpostaviti je da se radilo o seroznom meningitisu. Zbog oštre boli u glavi svakako se javite neurologu na pregled.