Neurologija

dijagnoza

Krste

Poštovani,
Molim da mi za mog oca koji je star 73. godine sa dijagnozom :
Polyneuropathia sensomot. subacuta, Encephalopathia vrsm vasc. Hipertonia art.
kažete šta učiniti za mogućnost poboljšanja stanja.
Preporučite mi terapiju i liječnika kod kojeg se mogu sa ocem prijaviti na pregled i dogovor o daljnjoj terapiji.
Za sada uzima samo Ketonal 2-3 x 1 caps, Tegretol 3x1 a 200mg.
Svakodnevno mu dolazi doma fizioterapeut i vježba određene vježbe.
Unapreijed se zahvaljujem na odgovoru.
S poštovanjem, zahvalna kćer.

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Prema dijagnozama koje ste naveli Vaš otac ima oštećenje perifernih živaca (polyneuropathia) i vjerovatne vaskularne promjene mozga vjerovatno uzrokovane povišenim krvnim tlakom. U starijoj životnoj dobi su vaskularne promjene mozga čest nalaz, a pogotovo kod bolesnika s povišenim krvnim tlakom. Preporučio bih da oca odvedete na pregled neurologu koji će ga pregledati, te odrediti potrebnu terapiju.