Neurologija

Molim za pomoc!! Nesvestice

aivazovsky

Postovani
Imao sam Hepatitis A pre 2 meseca koji je izolovan,testirao sam se i na B i C i negativni su.Inace AST i ALT su mi trenutno oko 50;70 ali to je normalno kod zapaljenja jetre i oporavak traje od 6 meseci do godinu dana. Trenutno primam penicilin jer imam upalu grla (streptokoka 70 %), medjutim najvise me brinu nazovimo nesvestice koje imam vec 4 dana, ili cudan osecaj.Prvo je pocelo sa pucanjem kapilara u levom oku prilikom gledanja u kompjuter ili tv i to za kratko vreme,koje je proslo u roku od dva dana a sada imam neki neugodan osecaj, nazovimo nesvestica, bez glavobolje, bez temperature, bez mucnine. Zanima me i to dal je moguce da ovo bude i na psihickoj bazi jer sam klonuo psihicki dok sam lezao zuticu 2 meseca u krevetu, najvise iz razloga jer su se i posle dosledne primene svih uputstava lekara, dok sam lezao zuticu, rezultati pogorsali, tacnije AST i ALT za 10tak vrednosti, ali sad je sve ok, rekli su mi da normalno se setam, krecem, da drzim dijetu i da se ne previse opterecujem fizicki. Navodim jos i da sam za vreme zutice vreme uglavnom provodio za kompjuterom odnosno laptopom u krevetu. Da li da se konsultujem sa psihologom ili psihijatrom mozda?Da li je moguce da imam hipohonricni sindrom?Inace prvo sasm mislio da je problem sa vidom, zbog pucanja kapilara...medjutim nije jer mi se dioptrija nije menjala,ocni pritisak je dobar,ocno dno u redu. Pritisak mi je 120 sa 80, normalan, bio sam i na ultrazvuku 3 puta za vreme zutice i sve je ok, samo mi je jetra masna
Inace dosta sam pesimista, barem sam primetio dok sam bio bolestan, i dosta sam opterecen bolestima u poslednje vreme, prvo sam mislio da imam B ili C, jer su mi malo skocile transaminaze i posle oporavka, medjutim ispostavilo se da sam pogresio, trenutno se plasim da nemam tumor na mozgu. Nekako, uvek pomislim na najgore. Takodje citao sam pismo od jedne Tanje koja je opisala slicne sindrome na vasem sajtu i koja je pomenula da joj je lekar rekao da ima hipohondricni sindrom. Ne pusim, ne drogiram se, ne pijem...
Inace moji drug ima iste simptome vec nekoliko meseci i ne zna sta je, bio je i kod neuropsihijatra i sve je ok
Molim Vas za odgovor

Prof. dr. sc. Vida Demarin, dr. med

Poštovani,
savjetujem vam da učinite oftalmološki pregled za procjenu očnog tlaka te EEG kojim bi se isključila patološka moždana aktivnost. Također su potrebne i redovite internističke kontrole obzirom na bolest jetre. Ukoliko ste previše okupirani vlastitim zdravstvenim stanjem, možda bi vam pomogla neka od psihoterapijskih metoda ili metoda opuštanja. Srdačan pozdrav.