Neurologija

MR

kristina

Molim Vas da mi odgovorite na ovo pitanje- Treba li nalaz magnetne rozanance uvijek uzimati kao najvjerodostojniju pretragu ( nalaz) , postoji li mogučnost pogreške, odnosno da uređaj ne detektira neke promjene u organizmu ( konkretno, radila sam MR cervikalne kralježnice te mi je jedan liječnik rekao da postoji mogučnost da nije dobro prikazan područje kralješka C1).
Zahvaljujem na odgovoru!

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Magnetska rezonancija je tehnika koja omogućuje vrlo dobar prikaz građe središnjeg živčanog sustava. Naravno, kao i svaka druga pretraga, i magnetska rezonancija ima svojim prednosti i nedostataka. Mnoštvo čimbenika mogu utjecati na kvalitetu učinjene pretrage magnetskom rezonancijom. Ukoliko Vaš liječnik smatra da nije dobro prikazano područje kralješka C1, preporučljivo bi bilo da Vas uputi da ponovite pretragu.