Neurologija

nalaz EEG

drdomuz

EEG nalaz je normalna osnovna aktivnost alfa tipa, uz diskontinuiranu nespecificnu theta hipersinhroniju FTC obostrano. EEG sam radila zbog ucestalih napada migrene koji ne reaguju na 4 - 7 tbl NOMIGRANA, a traju i do 4 dana kada se javim naneurolosku kliniku. Htjela bih saznati vise sta znaci ovaj nalaz EEG-a, tacnije ova nespecificna theta hipersinhronija FTC. Hvala

Prof. dr. sc. Vida Demarin, dr. med

Poštovana,
za interpretaciju nalaza EEGa nužno su potrebni dodatni anamnestički podaci kao što su dob, svi lijekovi, itd. Savjetujem vam da se obratite svom neurologu koji prati stanje vaše migrene i koji vas je na pretragu uputio.