Neurologija

Nalaz EEg-a

Marija

Poštovani!
Molim za pojašnjene nalaza
Cerebralna aktivnost je u alfa9-11 Hz, srednje brzim i ucestalim beta frekvencijama, amplitude 10-40 mikrovolti.
Djelomicno se blokira otvaranjem ociju. Iznad prednjih regija se povremeno interponiraju theta valovi 6-7 Hz,
amplitude do 30 uV, bez jasno uocljive simetrije.Nema paroksizmalnih izbijanja.Na FS i HV- iste promijne,
Nalaz je iregularan sprijeda.

Naime radi se o 18-godisnjoj djevojci koja ima ceste jake glavobolje,. i sada s tim nalazom je narucena kod neurologa ali mora cekati mjesec dana na red, pa vas unaprijed molim ako bi nam mogli poblize reci u cemu je problem.
Unaprijed zahvalna mama.

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Nalaz EEG-a (elektroencefalografija - zapis o električnoj aktivnosti mozga) je nespecifičan. EEG nije vrlo osjetljiva pretraga i u mnogim slučajevima nije moguće samo na temelju nalaza EEG-a postaviti dijagnozu. Svakako se treba javiti neurologu na pregled koji će pregledati djevojku, uputiti je na dodatne pretrage, te po potrebi ponoviti nalaz EEG-a.