Neurologija

Nalaz EEG-a je dizritmički promijenjen temporoparietookcipitalno, obostrano

majstor26

Štovani imam 33 godine i već duže vrijeme osjećaj pritiska u glavi tj.osjećaj omotača oko glave.Bio sam obrađivan kod neurologa, napravljen je EEG, color dopler krvnih žila vrata i neurološki pregled.

Nalaz EEG-a je sljedeći:
Srednjevoltažna osnovna cerebralna aktivnost je u alfa frekvenciji 9-11 Hz.
Reakcija vizualnog blokiranja je dobro izražena.Interponiraju se spori viševoltažni valovi 5-6 Hz do 75mV, povremeno još sporiji 4-5Hz do 100 mV izraženije temporoparietookcipitalno, obostrano.
Asimetrija i paroksizama nema.
Na metode provokacije(HV i IFS) analogno.

Zaključak: nalaz je dizritmički promijenjen temporoparietookcipitalno, obostrano.

Collor dopler krvnih žila vrata(karotida i vertrebrala) je uredan.

Molim Vaše mišljenje i što bi još trebalo učiniti.
Ja sam inače po prirodi malo strašljiv a imao sam i problema s aniksiozno-depresivnim poremećajem.

Lijep pozdrav

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

Vi imate tenzijske glavobolje. One su neugodne ali nisu opasne. Nalaz EEG-a i UZV vratnih arterija nisu osobito korisni kod tenzijskih glavobolja. Za liječenje trebate konzultirati neurologa da Vam propiše adekvatnu terapiju