Neurologija

nekroze u tumorima

marijeta

Prema CT pretragama tumor je smrtonosan nije radjena biopsija.Izjave doktora kao što sam napisala nisu ohrabrujuće.Pacijent je dosta nestabilan, dok je ležao u bolnici u susjednom gradu bio je agresivan jer je ležao u sobi u kojoj je doslovce svaku noć netko umirao.Vratili su ga u njegovo mjesto . Sada je smiren više ne zaboravlja i izgleda kao zdrava osoba.Ponekad još ima glavobolje.Doktori su spomenili nekroze kojih ima u srcu tumora.Pacjent ćeka na pregled na KBC Rebro.Može li se nakon samo jednog pregleda odrediti tako porazna dijagnoza?

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

CT (kompjuterizirana tomografija) je pretrage kojom se mogu prikazati razni patološki procesi u središnjem živčanom sustavu. Neki tumori mozga, a pogotovo oni s nekrozom mogu se vrlo dobro prikazati na snimkama CT-a. Za postavljanje dijagnoze potrebno je pregledati bolesnika, učiniti i druge pretrage. Na temelju pregleda bolesnika i nalaza svih pretraga postavit će se dijagnoza.

marijeta

Dijagnoza je postavljena.Operacija nije moguća.Postoje li ikakve šanse za ozdravljenje?Pacjent je na zraćenju.

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

U slučaju glioblastoma moga koji se ne mogu operirati, bolesnika se upućuje na zračenje koje u nekim slučajevima može donekle smanjiti tumorsku masu i djelomično usporiti rast tumora, te na taj način privremeno ublažiti bolesnikove tegobe.