Neurologija

pitanje

Maja

Imam 29 godina. Unatrag 10 godina povremeno mi se javljaju smetnje s vidom, obojene kružne iskrice. Pojava traje oko pola sata, a ponekad je praćena glavoboljom. Obavila sam neke neurološke pretrage (EEG, TCD, krvne pretrage, rtg vratne kralježnice,MR vratne kralježnice), te oftalmološki pregled. Svi nalazi su uredni, osim što se nalaze degenerativne promjene na vratnoj kralježnici. Molim vas da mi, ako je moguće objasnite eventualni uzrok ovih pojava, te dal i se oko toga trebam zabrinjavati i obaviti još neke pretrage.

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Promjene na vratnoj kralješnici mogu biti uzrok glavobolja. Savjetovao bih Vam da se javite na pregled specijalisti za fizikalnu medicinu (fizijatru) zbog dogovora o programu fizikalne terapije, te da pročitate članak o glavoboljama na forumu za pacijente.