Neurologija

SAH traumatski

Eniac

Možda nije potpuno adekvatno mjesto za pitanje, no interesira me sljedeće:
SAH traumatski (prometna nesreca), blage posljedice, težak i 3 mjeseca dug oporavak
contusio cerebri
contusio capitis
razderotina glave (5 šavova), na tjemenu
istegnuće vratnih mišića (bez veze, šancov ovratnik 1 mjesec)

kako je to sa medicinskog aspekta tretirano (mislim na težinu/ozbiljnost povrede)?
Imao sam rometnu nesreću u kojoj sam zadobio napisane povrede. Bio sam kod vještaka koji je to okarakterizirao kao 25% invaliditeta.
Bio sam na mirovinskom i tamo su mi isto procijenili sa 40% govoreći da je tako malo jer sam se relativno dobro oporavio.
Po meni je to nonsens - 25%, jel ima netko kompetentan tko mi može odgovoriti na pitanje?

Eh, još nešto: što je to naruženje? Vještak veli da ga nema. A što je sa razdernom ranom na potiljku? Jel se to odnosi možda samo na lice?
Hm... ne bih rekao.
Pozdrav,
Eniac

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Dijagnoze koje navodite nažalost su česte posljedice prometnih nesreća. Vještaci su različito procijenili stupanj invaliditeta kao posljedicu prometne nesreće i navedenih dijagnoza. Nemoguće je suditi o postotcima invaliditeta bez detaljnog uvida u medicinsku dokumentaciju.