Neurologija

pojašnjenje nalaza

Gordana

Molim Vas da mi pojasnite nalaz EEG (snimanje glave)

"Srednje voltažna cerebralna aktivnost je Alfa-ritma 8-10 c/sek.
Blokiranje djelomično izraženo. Postranično se interponira manja količina sporih i zašiljenih valova frekvencije 5-7 hz, sa tendencom generalizacije.
Asimetrije nema. Tijekom Hv-a bez drugih promjena. Nalaz je lakše iritativno dizritmički promjenjen".

Unaprijed hvala !

Dr. Marija Bošnjak-Pašić

Vaš nalaz EEG-a nije sasvim u granicama normale. Ne znam da li imate ikakve tegobe i kakve, ali bih Vam svakako savjetovala konzultaciju neurologa koji će od Vas uzeti anamnezu i neurološki Vas pregledati da bi Vam dalje savjetovao je li Vam potrebna samo kontrola i praćenje EEG-a ili možda neka dodatna obrada.