Neurologija

polymicrogiria

ivo

Što je to polymicrogiria, kakve posljedice ima i kako se liječi?

Dr. MArija Bošnjak-Pašić

Microgyria je greška u razvoju živčanog sustava tj. mozga. Kod te anomalije ne razviju se sekundarne fisure moždane kore, ali individualne vijuge su pretjerano obilno podjeljene malim sulkusima tj. brazdicama, tako da moždana kora može izgledati kao nakupina crvića. Takove prirođene malformacije često su udružene sa drugim anomalijama. Uvijek uzrokuju neurološke poremećaje, a djeca s takvim anomalijama uvijek su i duševno zaostala.