Neurologija

Preporuka

Sincic

Osjecam pritiske u straznjem dijelu glave i vrata, cesto imam osjecaj da mi se usi zacepljuju i da imam nekakav pritisak u sinusima. Takodjer su ponekad prisutne i mucnine.

Kojoj vrsti lijecnik bih se trebao javiti i ako mi mozete poimence preporuciti lijecnika koji bi temeljito obavio preglede (Zagreb)?

Hvala

Sincic

Prof.dr. Zlatko Trkanjec

Glavobolje koje opisujete mogu biti posljedica povišenog krvnog tlaka, a mogu biti i posljedica raznih kroničnih upala gornjeg dijela dišnog trakta jer otečena sluznica može dovesti do osjećaja začepljenosti ušiju. Svakako se javite svom liječniku opće prakse koji će Vas uputiti na potrebne pretrage (kontrola krvnog tlaka, pregled otorinolaringologa, specijaliste za bolesti uha, grla i nosa).