Neurologija

vrtoglavica

Zorica

imam vrtoglavice oko mjesec i pol i nalazi zeljeza su u redu.imam nizak tlak i skoliozu kicme.sto da radim

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Važno je razlučiti radi li se baš o vrtoglavicama, što znači da imate osjećaj da se predmeti ili prostorija vrte oko vas, da ne možete održati ravnotežu ili o omaglicama, odnosno pojavi da vam se zamrači pred očima, da imate osjećaj da ćete izgubiti svijest. Uzroci vrtoglavica mogu biti brojni, uslijed poremećaja središnjeg živčanog sustava, bolesti uha ili pak zbog sistemskih bolesti. Zbog toga pravilni dijagnostički put i dijagnozu moguće je pravilno donijeti samo nakon detaljnog uzimanja podataka i kliničkog pregleda. Obratite se svom liječniku opće medicine, a on će procijeniti potrebu za specijalističkim neurološkim pregledom