Otorinolaringologija

Dugotrajno upaljeno grlo

mradic

Pozdrav.

Dakle, prije jedno 2 mjeseca mi se upalilo grlo što sam neko vrijeme ignorirao, no s vremenom se javila bol u uhu, te sam otišao kod doktora koji mi je propisao klavocin koji sam i popio do kraja. No, simptomi su i dalje prisutni. Bol u uhu se prolazno javi, no grlo je konstantno upaljeno. Prije 2 tjedna me doktor poslao na vađenje krvi, i na temelju mojih rezultata rekao da imam virozu. To do sad još nije prošlo. S obzirom da ja rezultate krvne slike nisam vidio pa vam ne mogu ovdje reći vrijednosti, zanima me može li se na temelju krvne slike posumnjati na malignu bolest (rak grla).

Hvala i lijep pozdrav,
Marko

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, temeljem standardne krvne slike ne može se postaviti dijagnoza maligne bolesti, ali temeljem ORL pregleda, može. Ali najvjerojatnije imate kroničnu upalu ždrijela koju podržava neka druga bolest kao npr. kron upala sinusa ili GERD. Stoga učinite ORL pregled i riješite se svih sumnji.