Otorinolaringologija

Jednjak

Marta

Nakon ORL pregleda treba učiniti pasažu jednjaka, akt gutanja, RTG pluća i ispušni test na Heli... bakteriju. Kako doktor nije ništa htjeo komentirat da li ti nalazi upućuju ne nešto loše. Dijagnoza je In obs recessus pyriphormis sin valleua sin, te Vas molim objašnjenje.

mr.sc.dr. D. Markov

Draga Marta,
Vi imate simptome otežanog gutanja. Otorinolaringolog je pri pregledu vidio promjene na djelu grkljana (rec. piriformis). Vjerojatno se radi o upali koja je uzrokovana H. pylori. Ako nalaz bude pozitivan na H. pylori bit će provedna terapija. Ukoliko svi nalazi koje napravite budu uredni bit će neophodno učiniti laringomikroskopiju ( koja se radi u općoj aesteziji) i uzeti dio tkiva za analizu .