Otorinolaringologija

tia

ande

Pozdrav.. prije par mjeseci napipala sam, neke male sitne kvrzice ispod desnog pazuha a ispod ljevog pazuha sam napipala samo jenu kvrzicu.. moja me doktorica opće prakse uputila na snimanje , aksila i vrata.. Nalaz glasi -Sonograski oba reznja štitnjače,obje submandibularne i parotidne žlijezde uredjig i homogenog prikaza. Ne vidi se patoloskog uvećanja limfonoda. Obostrano angularno pokoji limfonod s paracentralno smjestenom ehogenom jezgrom veličine do 10 mm.U donjoj cervikalnoj regiji desno (regija 6) ,vidi se subkutano smještena hipoehogena okrugla zona uz posteriorno pojačanje snopa velicine 3 mmm , sto dif.dg. moze odgovarati ateromu. Patomorfološki izmjenjenih limfnih čvorova u aksilama se ne zapaža . U desnoj aksili u prednjem aksilarnom naboru , subkutano smještena hipoehogena zona veličine 4 mm također osobina ateroma. MOLIM VAS DA MI PROTUMACITE NALAZ .DA LI JE OVO OPASANO .. JE NEZNAM STA DALJE URADITI ..DOKTORICA ME NINE NIGDJE UPUTILA NA DALJNJE PRETRAGE IL NESTO DRUGO.. SAM JE NAPISALA NALAZ I TO JE TO.. INACE SAM JAKO MLADA I NARAVNO PREPLASANA OVOG NALAZA. HVALA NA VASEM ODGOVORU.

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, ateromi koje nalaz UTZ-a opisuje, su benigne tvorbe nastala nakupljanjem proizvoda žlijezda lojnica sa posljedičnim proširenjem iste žlijezde koja vremenom povećava svoj volumen. Ponekad se ateromi mogu inflamirati i pri tome spontano perforirati, stoga se preporučuje njihovo odstranjivanje u lokalnoj anesteziji.