Otorinolaringologija

udarac u uho

ivona

Nesretnom okolnošću, dobila sam jaku pljusku preko uha, jučer. Trenutno osječam "balon zraka" unutra, boli me uho kad npr štucam, kišem, podrigujem, i osjet sluha s te strane mi je slabiji, zvukovi su "mutniji", neki čak neprepoznatljivi, i osječam lagani šum.
Može li doći do trajnog oštećenja sluha zbog udarca? Mogu li očekivati da će ove smetnje proči same od sebe?

Prof. dr. Željko Bumber

Moguća posljedica udarca je puknuće bubnjića. Odmah otorino-laringologu . Isključiti kontakt vode i uha jer je moguće zagađenje i upala. U slučaju puknuća moguća je i operacija. Hitno!!

ivona

Hvala vam na odgovoru.
Došlo je do puknuća bubnjića.