Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Bol nakon ciscenja kanala hitno

JerkyAndrea

Pozdrav, da opisem svoj problem
imala aam zub na kojem je prije par godina bila velika kolicina karijesa koja se morala ocistiti, da stvar bude gora radilo se u zubu br 2.
Stomatologinja je odstranila dobar dio ziba i zub je nakom duze vremena promjenio boju bas,sto je bilo jako cudno jer je zub bio vitalan. Nije vadjen zivac. Sve je bilo ok do evo jucer, nakon 5 6 godina zabolila me strasno stijenka zuba,pri cemu je na kraju odluceno da treba ocistiti kanale. Za upalu stijenke pila sam amoksicilin i prestala je boljeti skroz. Medjutim evo jucer nakon sta su kanali ocisceni i nakon sta je stavljen lijek mene opet uzasno boli stijenka zuba?? Narucena san jos 10.3 na mjenjanje lijeka, i 3.4 na punjenje.uzasno se bojim jer se radi o prednjem zubu tj zubu br.2, sto napraviti??

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

bol nakon endodontskog zahvata je normalna pojava. Potrebno je piti tablete protiv bolova dok bol ne prođe.