Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Bol nakon vadenja dva zuba

PlatinumPerfection

Pozdrav! U petak sam vadila sesticu i sedmicu. Stomatologica mi je dala dvije doze anestezije. Jela sam vecinom kasice i juhu i preksinoc sam jela rizu. Od preksinoc me boli rana, pijem Voltaren svako 4 h jer je bol neizdrziva. Zanima me da li je moguce da sam izritirala ranu s rizom posto me od te noci uzasno boli rana, cak vise nego prvog dana kad sam vadila. I dalje sam na Voltarenu od petka, popila sam dosta velike doze pa me je i strah piti vise tablete al je bol neizdrziva i u intervalima od 4h. Gledajuci ranu vidim neki bijelicasti dio.. ne znam da li to znaci da zarasta ili? Mozete li mi reci kada da ocekujem smanjenje i nestanak boli posto sam vec kuci 4 dana i ne mogu obavljati normalne dnevne radnje od boli ili mi dati neki savjet kako da ublazim bol? Hvala

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Po opisu radi se o suhoj alveoli, kao tipičnoj komplikaciji nakon vađenja.
Bol se javlja zbog ispadanja ugruška, te tipično traje oko 3 tj.
Trebate posijetiti svog stomatologa, kako bi se ponovo napravio ugrušak.