Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Bol zubi

Ines91

Poštovani,
Trudna sam 14 tjedana,prije trudnoce sam rijesila sve probleme vezane za zube,promjenila plombe,popravila sto sam imala,ocistila kamenac.
Narucena sam na pregled zubi 25.02.
No medutim mene od prekjucer na momente bole skoro svi zubi samo s lijeve strane celjusti i gore i dole,kao da utrnu pa pocnu boljeti,nije jaka bol ali neugodna i brzo prestane.
Inace imam malo osjetljivije zube,prekjucer sam bila u setnji i jako je puhao vjetar i boljelo me uho te me nakon toga pocelo boljeti u ustima tj zubi,takoder sam bila i neko vrijeme prehladena.
Dali je moguce da sam prehladila zube?
Bol nije stalna,pojavi se pa boli onako par minuta pa prestane,recimo nekad i kad zrak ude unutra tj kada pricam,osjetim da lagano pocinju boljeti i onda kako pocnu tako kroz par min prestane bol,po noci ne boli nista dok spavam
Imate kakav savjet,sto bi to moglo biti?
Dali mogu mazati propolisom bez alkohola zubno meso?
Unaprijed hvala
Lp

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Mislim da e radi o tipičnoj preosjetljivosti uzrokovanoj ogoljelim zubnim vratovima.
Probajte koristiti neku od pasti za osjetljive zube.
Propolis Vam nebih preporučio.

Ines91

Puno hvala na brzom odgovoru
Koje su od tih pasti najbolje?
Lacalut?

Dean Cekić, dr. med. dent.

Nije na meni da reklamiram proizvođaće.
Nešto sa natpisom sensitiv.