Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Boli mrtav zub

Hana94

Pozdrav, imala sam problem sa jedinicom i dvicom gornjom. Doktorica je izvadila zivac i punila mi korijen nekim lijekom. Nakon 10 intervencija vise nisam otisla jer nisam mogla trpiti bol i taj zadnji stavljeni lijek je ostao u zubima. Nisam imala nikakve probleme 9 mjeseci sve do danas, kada sam osjetila bol i pulsiranje u dvici. Posto nisam bila dobro upucena tada, sada kad sam istrazila vidjela sam da je mnogo opasno drzati taj lijek u zubu dugo vremena a meni je bio tu 9 mjeseci. Da napomenem u zubima nije lijek za ubijanje zivca jer je zivac vec ranije izvadjen. Treba mi savjet, da li sam mnogo nastetila zubu i kostima i sta dalje da radim dok se ne javim opet zubaru? Hvala

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

jedino što možete i trebate napraviti je obratiti se svom stomatologu.

Lolitas

Poštovani tražim drugo mišljenje; radi se o gornjoj lijevoj šestici, dva puta su čišćeni i punjeni kanali (prije cca 4 godine i prije cca godinu dana). Prije 5 mjeseci nakon izrazite boli dobila sam antibiotik nakon čega se smirilo (tada sam bila trudna pa nisam mogla napraviti rtg). Sada imam ortopan, no ne znam ima li načina da Vam ga pošaljem pa da mi date savjet da li da vadim taj zub ili da se sanira 3. put? Kaže jedna stomatologinja koja je pregledala zub i ortopan da ponovna sanacija nije garancija da me neće opet boljeti. Imam 34 godine. Unaprijed hvala i lp

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

moj mail je: deancekic@ordinacijacekic.hr, pa pošaljite snimku.