Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Nateknutost dijela čeljusti

josipaaa97

Poštovani,

Unazad nekoliko mjeseci sam primjetila da mi ponekad natekne zubno meso oko gornje lijeve petice te mi lagano utrne taj cijeli dio čeljusti. Nisam osjetila bol u tome zubu, no prije dva mjeseca mi se stvorila naslaga na zubu oko samoga mesa. Nakon pranja zubi kao i nakon ispiranja usne šupljine s kaduljom osjetila bih da je ta naslaga nestala. Išla sam kod svoje stomatologinje i ona mi je rekla da mi se meso upalilo jer mi umnjak na toj strani još uvijek raste pa on gura sve zube. Moje je pitanje jel bi mogao biti neki drugi razlog te boli ili je stvarno zbog umnjaka? Ne znam je li bitno, ali prije nekoliko godina sam izvadila šesticu na toj strani.

Unaprijed hvala
Lijep pozdrav

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

uvjeren sam da razlog Vaših simptoma ne leži u rastu umnjaka.