Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Mrlja na mlijecnom zubicu koji raste

sanjica146

Imam bebu od 11 mjeseci kojoj je prije manje od mjesec dana niknula gornja jedinica. Dugo je izbijala, cak je meso i prokrvarilo u tom procesu.

Zubić sad polako raste, vani je mozda trećina, ali koliko vidim jedan dio kod vrha je bjelji nego ostatak zubića.

Čitala sam da takve mrlje uz zubno meso mogu biti početak karijesa, ali njen zub je stvarno malo vani, a mrlja nije uz meso.

O čemu bi moglo biti riječ? Hoće li ta mrljica biti vidljiva i dalje?

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,
Mislim da se u ovom slučaju radi o greški u mnieralizaciji cakline.
Kako bi bili sigurni predlažem Vam da to provjerite u stomatološkoj ordinaciji.