Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

desni

mirnall

Poštovani!
iza osmice mi se odvojilo zubno meso i sada imam malu jamicu koju zbog unosa hrane moram često četkati. Meni osobno to ne stvara nikakve probleme niti me boli, ali moj stomatolog kad je to uočio jako se iznenadio i poslao me na snimanje te rekao kako je to vjerojatno nešto patogeno. O čemu se tu može uopće radti? Hvala!

Dean Cekić, dr. med. dent.

Najvjerovatnije se radi o tzv. parodontnom džepu iza zuba. Moguća terapija je čišćenje istog ili u najgorem slučaju vađenje zuba.