Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Pitanje o krunici i implantatu

Dejan

Pozdrav,
pretrazivajuci web-site doznao sam puno toga novog iz podrucja estetske stomatologije (krunice, implantati)
Imam odredjeni problem s jednim zubom (4-gore lijevo)- 3/4 zuba je puklo, te bi na taj zub napravio nadogradnju i krunicu (porculansku).
-zanima me koliko bi dosao taj zahvat, odnosno u kojem se rangu krecu cijene krunica i nadogradnji s obzirom ne vrstu materijala?
-koliko bi dosao implantat na istom zubu?

Unaprijed hvala

Dr.sc. Silvana Jukić

Cijene keramičkih krunica se u Zagrebu kreću od 110 pa do 200 Eura, a nadogradnja može biti uključena u cijenu krunice ili dodatnih 25-50 Eura.
Implantati su puno skuplji i oni se preporučuju ako ne postoji korijen zuba (što nije slučaj kod Vas). Cijena implantata bez krunice (na svaki implantat ide krunica 110-200) je oko 750 Eura.

U svakom slučaju bi Vam preporučila keramičku krunicu koja može estetski jako lijepo izgedati.

jadranka

molim va da mi odgovorite:
ako je paradentoza već dosta uznapredovala, da li je bolje povaditi sve zube i staviti implantate.
Molim da mi objasnite sve o implatantima, ili gdje o tome mogu pročitati.
Koliko to košta, i da li se za svaki zub stavlja jedan implatant.