Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Fistula, vađenje zuba

Lovelyone

Poštovani, naime oko cca 5 dana imam "kvržicu" na nepcu, pored šestice/sedmice. Bila sam kod zubara, ispostavilo se da je fistula, ali me apsolutno ništa ne boli.
Budući da mi je zubar na godišnjem, primila me zamjena. Tek krajem idućeg tjedna mogu doći na red pa se obraćam vama.
Fistulu mi je s nečim metalnim istiskala, ali kao što kažem ni to me nije bolilo. Dala mi je antibiotike i isla sam slikati zube.(na tom zubu mi je izvađen živac).
Mogu li vam možda poslati negdje sliku da mi pomognete?
I zanima me da li se zub nužno vadi ako se napravi fistula ili ima spasa?

Hvala.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

U ovakvoj situaciji tipična terapija bi bila endodontski zahvat, tj. liječenje zuba.
Ako je zub izuzetno destruiran moguće je i vađenje istog.
Slobodno pošaljete sliku na deancekic@ordinacijacekic.hr.