Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

gnojna fistula

marina7757

Poštovani,

neka dva dana me bolio zub te nisam odmah išla stomatologu budući da sam bila u gužvi..nakon toga više nije bolio te sam to zanemarila. Prije par dana pojavila gnojna fistula na zubnom mesu iznad zuba (radi se 1. desno). Kod stomatologa mogu tek za nekih tjedan do dva. Da li bih zbog tog mogla imati velikih problema? Što ako ta fistula pukne? Da li ću ostati bez zuba?? Taj zub koliko mi je u sjećanju nije liječen...

Hvala.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Imate nekrozu zubne pulpe na tom zubu, te je potrebno provesti endodontski zahvat (liječenje zuba).
Fistula je način da se gnoj iz upalnog procesa iz područja vrha korijena drenira u usta i u principu je povoljniji razvoj događaja nego da je nema.
Čekanje od 2 tjedna do posjete stomatologu nebi trebalo bitno utjecati na budučnost navedenog zuba.