Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Izbijeljivanje zubi

mirma987

Poštovani, imam za 3 mjeseca 19 godina i u srijedu sam naručena za izbijeljivanje zubi (bleaching). Zanima me postoji li stetnih posljedica i koliko dugo bi potrajao taj tretman, odnosno koliko dugo bi mi bili izbijeljeni zubi?? Unaprijed hvala!!

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

izbjeljivanje zubi je minimalnoinavzivni postupak, kojim se mjenja boja zubi u svijetliju.
Prema dostupnoj literaturi, nema dugoročnih štetnih posljedica.
Standardna nuspojava je privremena prosjetljivost zubi na termičke podražaje.
Standard izbjeljivanja zubi je izbjeljivanje zubi preko noći sa individualno napravljenim udlagama i standardno traje 14 dana.
Postoje i metode izbjeljivanja zubi u ordinaciji koji isti efekt pokušavaju postići u kračem razdoblju (1h).
Jednom izbjeljeni zubi nebi više nkada trebali postiči prijašnju boju, s tim da je samu boju moguće osviježiti s vremena na vrijeme.
Na ovom portalu imate i moj članak o izbjeljivanju zubi, za eventualne dodatne informacije.

mirma987

Hvala Vam uistinu na odgovoru. Pročitala sam članak i dobila odgovor na neka od svojih pitanje, al i dalje me zanima primjerice koliko dugo bi mi zubi bili izbjeljeni? Pročitala sam negdje da to traje do 2 godine, je li to istina? Nek se uzme u obzir da ne pušim, ne pijem ni vino ni kavu... Također me brine taj povratak na staru boju, odnosno na koju bi mi se boju mogli vratiti?? Hvala...

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Jednom izbjeljeni zubi nebi više nkada trebali postiči prijašnju boju, s tim da je samu boju moguće osviježiti s vremena na vrijeme.
Boja zuba se mijenja s vremenom, kako i koliko ovisi od osobe do osobe, tako da je teško dati egzaktan odgovor.

bellaa

Poštovani,
Je li izbjeljivanje zubi metodom sa H2O2 u ordinaciji od trajanju cca 1h štetno za zube, generalno za zdravlje zuba? Imam zdrave zube, bez plombi, krunica i sl. s tim da su 3. I 4. u gornjoj vilici blago žućkaste boje, voljela bih to riješiti, ali bitnije mi je da se zdravlje i funkcija ne naruše.
Hvala

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

profesionalno izbjeljivanje zubi u stomatološkoj ordinaciji, nije štetno za zube.