Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Je li 8 dovoljno dobra supstitucija za 6?

MILENA2022

Postovni,
Dolje lijevo imam istorsenu sesticu lijecenu endodoncijom par puta, stalnonse rade procesi u kosti, sada mi nice umnjak sa te strane skroz zdrav... bi li bilo dobro vadit tu 6 i onda spajat 5-7-8? Svakako dolje nemam mjesta i da je 6 zdrava umnjak bi morao van, a ovako moze li se to ortodoncijom rijesiti da se pomaknu 7 i 8 na mjesto 6? A da prilikom vadenja 6 stavim krv za regeneraciju kostiju PRF?
Hvala unaprijed!

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

teoretski da. Koliko za to treba vremena, ne znam odgovoriti. To je ortodontsko pitanje.
Mislim da upotreba PRF-a nije povezana sa gornjim odgovorom, te da nije preduvijet za pomicanje sedmice i osmice unaprijed.