Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Vadenje zuba ,otvoren sinus

dani27

Postovani. Prije 25 dana sam vadila gornji zub sesticu. Nakon vadenja napravljen je test i sinus je bio otvoren. Nakon toga mi je stavljena umjetna kost i sivana sam.
Nakon par dana sam bila na pregledu bilo je sve u redu,i 2 tj nakon toga na vadenju konaca isto je bilo sve u redu. A danas mi je pocela bol u rani,i pritisak u nosu u sinusima s lijeve strane gdje mi je i vaden zub. I imam osjecaj da mi je nekakva tekucina isla iz rane,okolo rane na drugim zubu sam vidjela nesto bijelo . A rana ima ugrusak crveni
Nakon sto sam vadila zub pila sam prevetivno antibiotike. Da li je ovo opasno i sto napraviti? Hvala

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

komunikacija između maksilarnog sinusa i usne šupljine je poznata komplikacija vađeja gornjih stražnjih zubi. Kao posljedica iste javlaju se učestale upale maksilarnog sinusa. Morate se javiti svom stomatologu.

dani27

Postovani hvala na odgovoru
Bila sam kod stomatologa rana se zagnojila,kao i upala sinusa i gnoj iz nosa uz neugodan miris i zacepljenost nosa
Dobila sam antibiotike medazol,po 3×2 tab
Temperature vise nema ali rana i dalje boli i sinusi uz gnoj koji i dalje ide
Prestala sam piti antibiotike terapija je zavrsena,pritom mi je rana malo ociscena,ali boli me i dalje a danas je bas jako da ne mogu trpjeti i opet se stvara na rani nesto kao ugrusak crveno. Napravljen je rtg zubi,kost je bila na mjestu . Mozete li mi reci sto napraviti do cega je da se toliko gnoji rana i boli,da li tjelo odbacuje umjetnu kost ?

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Vaša situacija zahtijeva oralnokirurško liječenje. Mislim da svaka sugestija s moje strane, bez da sam detaljno upućen u situaciju, može biti kriva. Ako imate bolove, sekreciju iz rane, javite se svom stomatologu.