Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Suha rana-aleveola

marko1996markan

Poštovani,
Prije 5 dana sam vadio donju sedmicu, bilo je jako teško vađenje, te je ugrišak iz rane ispao, bio je jako mali.Sutraadan mi je stomatolog stavio cink oksid na vati u ranu i dao da pijem panklav antibiotik 5 dana, te mi je prekjuce zamijenio vatu sa cinkoksidom u rani. Nisam imao nikakve bolove. Zanima me da li rana može zarastii na ovaj način,bez ponovnog prokrvljivanja?
Hvala unaprijed

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovani,

rana može zarasti sekundarno i obično joj za to treba 3 tjedna.
Ovo sa cink oksidom ne razumijem.