Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Karijes na mliječnom zubu

Tilia

Poštovani, molim Vas za vaše mišljenje.
Dijete mi ima na mliječnoj četvorki već godinu dana karijes koji ne napreduje i njegova doktorica kaže da je tvrd. Ona ga ne bi popravljala.
Dijete ima 9 godina. Idemo redovito na kontrole.
Bi li bilo ipak dobro to popraviti ili je dovoljno i dalje samo pratiti?
Hvala, srdačan pozdrav

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

kako se karijesna lezija definira kao mekani dio zubnog tkiva demineraliziran metabolizmom bakterija, nije baš jasno kako se radi o karijesu. Vjerujem da se treba držati redovitih kontrola i da će doktorica odlučiti kada i ako zub treba popraviti.