Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Vadenje mlijecnog zuba zahvacenog karijesom

Puz

Postovani, sin 7 godina ima dosta pokvarenih mlijecnih zuba. Prije mjesec dva jedan zub je vaden, tocnije njegovi dijelovi posto je propao. Sljedeci put (prije 4 tjedna) izvadeni su ostatci istog zuba. Medutim danas je zubarka vidjela da je ostao jos jedan mali dio zuba koji normalno strsi iz zubnog mesa i vidljiv je. Nije mu vadila jer mu ne smeta. Mene sad zanima koliko je to pametno i je li ta rana uopce zarasla ili mi dijete cijelo vrijeme dok zub nije u potpunosti izvaden ima u ustima otvorenu ranu? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana/i

Kako bi mliječni zub sam po sebi ispao, rastom trajnog, tako će se isto dogoditi sa dijelovima istog.
Nije opasno.