Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Krivi zubi

Mirjana

Nadam se da je pitanje u pravoj grupi.

Imam 25 godina, i krive prednje zube. Zanima me sljedece:

1. Da li je u mojim godinama moguce ispravljanje zubi?
2. Ako da, kako izgleda i koliko traje cijeli postupak?
3. Koliko kosta?

Unaprijed HVALA!!!

Dr.sc. Silvana Jukić

Iako nisam ortodont mogu Vam pokušati odgovoriti na Vaše pitanja.

1. Da, zube je moguće ispravljati u svim dobnim skupinama (dok god ih ima u čeljusti)
2. Izgled terapije ovisi o vrsti anomalije (fiksni ili mobilni aparat). Trajanje opet ovisi o vrsti anomalije, otprilike od 1-3 godine.
3. Terapiju u Hrvatskoj ne pokriva fond nego pacijenti iznad 18 godina plaćaju punu cijenu koja, opet, otprilike iznosi oko 1500 eura.