Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Zubići

Robert

Moja kćer (ima 11 mjeseci) je nakon 8 mjeseca dobila prva dva donja zubića, a prije mjesec dana i 4 gornja zubića. Razmak među prve dvije jedinice je 4-5 mm. Da li se nešto može poduzeti, kako bi se taj razmak smanjio, te da li će se taj razmak reflektirati jednog dana i na prave zube (želio bih da ima zub do zuba) ?

Robert

Dr.sc. Silvana Jukić

U fazi nicanja zuba teško je govoriti o pravilnom poretku tj. razmaku zubiju. Zubi još nisu iznikli u potpunosti a niti ih sjedni zubi "guraju" na mjesto. Pričekajte da svi zubi izniknu (oko kraja 2.godine života), pa ako tada uočite nešto neobično posjetite ortodonta. Da Vas utješim, vjerojatno će Vaše dijete mati "zub do zuba", samo roditelji trebaju dobro prati zube djetetu, izbjegavati zaslađene napitke iz bočice, biti strpljivi i dati prirodi vremena na napravi svoje...