Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Lječenje zuba

Ante1234

Dobar dan
Zbog boli na zagriz u donjoj sedmici zubar mi je otvorio zub i započeo lječenje. Ljek je bio u zubu 25 dana nakon čega je zubar očistio kanale i stavio plombu. Međutim nakon 15 dana bol na zagriz se opet vratila te je zubar napravii snimku zuba. Rekao je da sve izgleda ok i da je jedina opcija popit medazol+amoksicilin i ako to ne pomogne vađenje zuba. Zanima me jel se zub liječi samo jednom, pa ako ne pomogne vađenje ili da potražim drugoga zubara?
Hvala

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovani,

prema Vašem opisu situacije sve je još uvijek u granicama normalnog.
Na liječenom zubu, ako se problem ponovi, osim vađenja, moguće je napraviti reviziju punjenja.