Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Neravni zubi

Werther

Zanima me da li postoji nacin da se isprave neravni zubi(konkretno dva),osim nosenja fiksnog aparata npr. nekakva operacija ili sl.Sada sam u srednjim 20-im.Ako nije moguce, koliko bi pomoglo nosenje aparata i koliko bi to vremenski trajalo!?

Zahvaljujem!

Dr.sc. Silvana Jukić

Mogućnost ispravljanja krivo položenih zubi postoji, a način kojim se to riješava ovisi o stupnju izraženosti krivog položaja. Blaže anomalije se mogu popraviti nanošenjem tanjeg sloja bijelog materijala za ispune, a teže prebrušavanjem zuba i postavljanjem faseta ili krunica. Krajnje riješenje je devitalizacija zuba uklanjanjem zubne pulpbe ("živca"blunk i ugradnja nadogradnje na koji su postavlja krunica. Nošenje fiksnog aparata bi sigurno pomoglo, a vremenski rok trajanja terapije opet ovisi o stupnju anomalije, a u prosjeku iznosi oko godinu i pol.

mc1409

Dobar dan,imam jedno doista opširno pitanje.Imam 17 godina i jako se bojim zuarskih pregleda. Zbog toga su mi 5 zuba potpuno pokvarenih i gornji prednji su potpuno neravni i jedan zub mi je jako neravan prema unutra. Možete mi dat neki savjet i kako bi se sve to uspijelo zliječiti i srediti? Molim Vas da odgovorite.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovani/a

moj savjet Vam je da nađete ordinaciju koja se posebno bavi pacijentima koji imaju izraženi strah od stomatologa.
Na prvom pregledu će Vam se sve analizirati i lijepo u detalje objasniti.
Tako da Vas pregleda zbilja nemora biti strah.
Svi problemi u stoatologiji su riješivi, samo je potrebno naći naj adekvatnije riješenje.
Situacija koju opisujete ima nekoliko riješenja i ne moguće mi je ponuditi adekvatno bez detaljnog uvida u istu.

mc1409

Hvala Vam na savijetu,šta mislite dali bih to moga sve rješiti u 6 mjeseci,prije 18 rođendana da ne moram platiti cijeli aparatić?

Dean Cekić, dr. med. dent.

Ne bih Vam mogao odgovoriti na ovo pitanje, jer ni približno nemam dovoljno informacija.