Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

nerv

Snezana

Postovani,

Prije 3 godine na gornjoj lijevoj cetvorki je radjeno umrtvjivanje nerva.Nakon toga, a do danas osijecam neku nelagodu kad dotaknem unutarnja strana zuba, kao da ga podizem i dodirujem negdje unutar duboko, spoljnje strane zuba-kao da se cela vilica koci.Cemu ove senzacije?

Dr.sc. Silvana Jukić

Nakon umrtvljivanja živca treba očistiti i proširiti kanale u kojima se nalazio živac (stručno - pulpa). Taj prostor treba hermetički napunti da ne bi ostatci tkiva koji su zaostali u kanalu podraživali tkivo oko zuba.
Senzacije koje spominjete vjerojatno potiču od procesa oko zuba. Kod Vas treba napravit rtg snimak tog zuba i procijenti kako je taj zub napunjen i postoji li u kosti oko zuba upalni proces. Ukoliko punjenje kanala nije kako treba zub bi trebalo ponovo liječiti.