Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Nova ˝Plomba˝!?!

Toni

Htio bi dobiti odgovor na pitanje:...vise od 2 tjedna nakon sto mi je postavljena plomba pri konzumaciji vrlo tople ili vrlo hladne hrane osjecam bol koja potraje 20-ak sekundi, koja je dosta neugodna. hoce li to potrajati i dali je to normalno????!!!! Zahvaljujem unaprijed!!!

Toni

Dr.sc. Silvana Jukić

Tzv. postoperativna preosjetljivost česta je pojava nakon postavljanja ispuna (plombi). No, ako ona potraje dulje vrijeme - više od tjedan dana i ako je bol intezivna, vjerojatno se radi o upalnoj reakciji pulpe (živca). Takvo stanje zahtijeva liječenje zuba obradom korijenskih kanala i njihovim punjenjem. Savjetujem Vam, ukoliko se stanje uskoro ne smiri, da se obratite svom stomatologu za pomoć.