Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Otečeno zubno meso

Klupka

Poštovani,

mom je dečku otečeno zubno meso iznad lijeve jedinice, kao nekakav dosta veliki prišt. Već je tako 2 tjedna, ne krvari, ne boli, mekano je.
Danas je prokrvarilo i bijeli gnoj je izašao, i dalje ne boli, ali je sad postalo tvrdo.

S obzirom na stanje, ne bi išao zubaru ako nije hitno pa me zanima možete li mi reći o čemu se radi i postoji li kakva terapija koju može primjenjivati kući.

Hvala puno!

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

radi se fistuli, kao posljedici upale iznad vrha korijena zuba.
Na zubu je potrebno izvršiti endodontski zahvat (liječenje zuba).
Do odlaska kod stomatologa, upalu je moguće privremeno smiriti antibiotikom.