Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

paradentoza

tanja

U posljednih nekoliko mjeseci primijetila sam da mi se zubno meso značajno povuklo tako da se kod nekih zubi vidi vrat zuba koji je vrlo osjetljiv (toplo, hladno, slatko). Koristim zubnu pastu Sensodyne i nastojim što više masirati desni kružnim pokretima četkice. Čini mi se da to nije dovoljno da bi se zaustavio proces. Je li po vašem mišljenju potrebno posjetiti specijalistu i kojeg, te kakva su vaša saznanja o uspješnosti liječenja paradentoze? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dr.sc. Silvana Jukić

Svakako Vam preporučam posjet specijalisti parodontologu, koji će temeljem pregleda ustanoviti o kojoj se vrsti parodontne bolesti radi. Parodontopatije se danas liječe uspješno posebice ako se s liječenjem počne na vrijeme.