Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

trajni zubi (šestice)

nikolina

redovno posjecujemo stomatologa sa našom šestotogodišnjom kćerkom.
Od četri trajne šestice tri smo vec popravljali (plombirali). Razlog kvarenja zubiju vema loša mineralizacija istih. Redovno održava higijenu usne šupljine i jednom tjedno premazujemo sa AMINFLUORID žele. Kao mala dosta je koristila antibiotike ,većinom zbog upale uha što se navodno odrazilo na mineralizaciju istih.
Molimo Vaš svjet kako tretirati zube da bi se stanje poboljsalo .

Unaprijed hvala.

Dr.sc. Silvana Jukić

Ne preostaje Vam ništa drugo nego savršeno održavanje higijene usne šupljine (bez naslaga nema karijesa), a na mineralizaciju zubiju djelovati preparatima fluora (AMINFLUORID ŽELE). Uz to, prehrana treba biti uravnotežena, a slatkiše treba konzumirati samo u sklopu glavnog obroka nakon čega treba temeljito oprati zube. Redovite kontrole kod stomatologa svaka tri mjeseca i pravovremena terapija će pomoći što manjoj destrukciji zubiju.