Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Zdrav zub boli

Micko76

Poštovanje
Zubi su mi brušeni kao priprema za krunice. Neki su zubi popravljani, a jedan je vađen,7ica. Do sedmice je zdrava 8ica koja me počela bolit i kad boli, bol se lagano širi na susjedne zube i na taj vađeni dio, a na snimci doktor ne vidi nikakvu promjenu na korjenu ni karijes i ni on ne zna što je uzrok boli koju bi trebalo riješiti prije postavljanja trajnih krunica. Što vi mislite, da li može boliti zbog brušenja, ili neizoliranog zuba ili zbog vađenja susjeda (velika rana) prije 2 tjedna. Uz to sve ,dao mi je klavocin 1000 ali i dalje je bol ista. Hvala

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovani,

Zubi naravno ponekad, mogu boliti nakon brušenja i nakon vađenja susjednog zuba.
Prema simptomima koje navodite pretpostavljam da se radi o upali zubne pulpe, koja se ne vidi na rentgenu i na koju antibiotik ne djeluje.
Tipična reakcija takvog zuba bila bi bol na hladno.