Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

CJEPIVA

adjadj6

POŠTOVANJE,
IMAM SINA STAROG 3GODINE I 2 MJESECA.
CIJEPLJEN JE U BOLNICI POSLIJE PORODA.PA JE ONDA PRIMIO HEPAT B,PA JE ZATIM PRIMIO
DE-TE-PER
POLIO
HIb ,POSLIJE OVI VAKCINA NIJE NISTA PRIMAO,NISMO NASTAVILI SA CJEPLJENJE. IMAM JOŠ 3 DJECE I STALNO SU
POD VIROZOM,PREHLADOM I UPALAMA.DALI SE SAD MOŽE NASTAVITI SA CJEPLJENJEM.

Darko Richter, dr. med.

Može i treba. Moglo bi se reći da vam dijete (djeca?) nisu zaštićena od glavnih dječjih bolesti. Ne znam koliko je to hotimice, ili nehotice tek, činjenica jest da mogu lako dobiti tetanus, hripavac, difteriju, poliomijelitis, hepatitis B, ospice, zaušnjake, rubeolu.

ninolina

Poštovani dr. Richter,

Molim Vas vaše stručno mišljenje. Imam 17-mjesečno dijete koje sam uz redovita cjepiva dosad cjepila za rotu i prevenar (2 doze).
Pisala sam Vam već u vezi bronhoopstrukcije i na temelju citiranih nalaza dali ste mišljenje da je alergijska astma.
On je na flixotide-u ujutro i navečer (1 potisak).
Moje pitanje Vama kao stručnjaku čije mišljenje cjenim je dali ga cjepiti za vodene kozice ?

Srdačan pozdrav

Darko Richter, dr. med.

Čim pitate, odgovor jest - da, ako nema kontraindikacija. Flixotide nije kontraindikacija.

mirtam7

Poštovani,
sin mi je sa 4. mj. primio Pediacel, a sa 6.mj. i 8.mj. Pentaxim. Tijekom druge godine života propustili smo docjepljivanje zbog kozica i još nekih viroza. Sada je napunio tri, a Pentaximom se smije cijepiti djecu do dvije godine. Pedijatrica traži posebno potpisanu potvrdu od roditelja za cijepljenje Pentaximom. Što nam je činiti?
Može li sada biti nekih nuspojava nakon treće godine od Pentaxima?

Darko Richter, dr. med.

Zbog toga, što je prebacio 3 godine, ne može biti nekih posebnih nuspojava, koje ne bi bile iste kao i da ima još 2 godine. Međutim, cjepivo je registrirano do navršene 2 godine života i ja sada ne znam tko je izdao i kakav papir za potpisivanje. Ja se u principu ne potpisujem ni na što, osim na peticije koje se skupljaju pred crkvama.

mirtam7

Hvala na odgovoru! Je li onda bolje cijepiti ga s Infanrix hexa?

Darko Richter, dr. med.

Neće škoditi ako je dijete mlađe od 36 mj.